Potřebujete akutní ošetření? Klikněte zde pro více informací.

3 otázky pro dentální hygienistku Elišku Adamcovou

Vyzpovídali jsme naši dentální hygienistku Ing. Elišku Adamcovou a položili jí několik otázek o dentální hygieně.
DENT MEDICO
12.05.2023

Jak se správně naučit čistit zuby?

Nejlepší je vzít si své pomůcky, které běžně používáte, k dentální hygienistce. Ta Vám ukáže, jak je správně používat, a zároveň zkontroluje, zda jsou vhodné. Například kartáček by měl být měkký, s rovně zastřiženými vlákny a malou hlavou. Pokud váš kartáček těmto kritériím nevyhovuje, hygienistka vám rovnou může nabídnout nový. Během návštěvy vám přímo ve vašich ústech ukáže, jak s kartáčkem správně pracovat, vybere vhodné mezizubní kartáčky a doporučí další pomůcky.

Měly by na dentální hygienu chodit i děti?

Doporučujeme, aby děti začaly chodit k zubaři s prvními zoubky. Ideální je, když je rodiče vezmou na preventivní prohlídku, aby si dítě zvyklo na prostředí ordinace a nemělo obavy. Na dentální hygienu začínají děti většinou docházet od školního věku, kdy už dokážou spolupracovat. Společně se učíme správně čistit zuby, při dobré spolupráci zoubky leštíme, barvíme povlak nebo odstraňujeme zubní kámen, pokud je potřeba.

Jak často by měl člověk chodit na dentální hygienu?

Lidé s dobrou ústní hygienou a bez parodontologických problémů by měli dentální hygienu navštěvovat jednou za půl roku. Pokud má někdo problémy s parodontitidou, zvýšenou kazivostí, nebo trpí chronickými onemocněními jako je cukrovka, doporučujeme návštěvy třikrát až čtyřikrát ročně.

Jak probíhá první návštěva?

Podrobnosti o tom, jak probíhá první návštěva dentální hygieny, jak dlouho trvá a kolik stojí, jsme pro vás sepsali v samostatném článku, který si můžete přečíst zde.

Podobné články

Naši zkušení lékaři a moderní vybavení zajišťují maximální komfort a bezpečí.

Spolupracujeme