Potřebujete akutní ošetření? Klikněte zde pro více informací.

Informace

Parodontologie se zabývá zachováním a léčbou závěsného aparátu zubu, tedy dásně, závěsných vazů a kostního lůžka. Dásně napadené parodontitidou neboli parodontózou představují pro postiženého klienta významné zdravotní riziko. Naším cílem je toto riziko eliminovat jednak prevencí a jednak specializovanou léčbou s využitím moderních postupů a technologií. Na parodontologii se na naší klinice specializují velmi zkušení lékaři pod vedením MUDr. Kateřina Simpson. Do péče našich specialistů se můžete svěřit i s diagnózou z jiného pracoviště.

 

Cena konzultace činní 2.690 Kč. Výběr z ceníku naleznete zde.

Co je to parodontitida (parodontóza)

Parodontitida (někdy také parodontóza, paradentóza) je zánětlivé onemocnění závěsného aparátu zubu (dásně, kosti). Příčinou vzniku parodontitidy jsou mikroorganismy, jejichž množení podporuje přítomnost plaku a zubního kamene v ústech.

Parodontitida se projevuje krvácením dásní, jejich ustupováním a nepříjemným zápachem z úst. V pokročilém stádiu dochází k viklání zubů a jejich uvolnění. Konečným stádiem je ztráta zubů. Na rozdíl od zánětu dásní – gingivitidy – způsobuje parodontitida trvalé poškození. Pouze v některých méně závažných případech je možná regenerace porušeného vaziva. Parodontitida se vyskytuje hlavně u lidí středního a vyššího věku. U kuřáků je tento stav až o 70 % pravděpodobnější než u nekuřáků. Kouření navíc snižuje obranyschopnost organismu proti bakteriím.

Rizika spojená s parodontitidou

Parodontitida je onemocnění, které je zákeřné v tom, že postižený velmi dlouhou dobu, někdy i několik let, nemusí pozorovat jakékoli projevy nemoci. Navíc ve výsledku nebezpečí nehrozí jen chrupu, ale chronická parodontitida může být jednou z příčin i dalších závažných onemocnění, neboť se může stát zdrojem infekcí a zánětů v celém lidském těle. Je prokázána souvislost mezi parodontitidou a zvýšeným výskytem srdečních onemocnění a centrálních mozkových příhod.

Je však důležité zdůraznit, že správná léčba a důsledná dentální hygiena může v jakémkoliv stádiu paradontitidy zlepšit zdraví dásní, a zabránit tak přechodu onemocnění do pokročilejšího stádia, jehož důsledkem může být i ztráta zubů.

Jak probíhá parodontologická péče

Základem parodontologické péče je dentální hygiena. Jedna z našich zkušených dentálních hygienistek odstraní z ústní dutiny plak a zubní kámen. Výsledek pak konzultuje s parodontologem MUDr. Kateřinou Simpson, která vyhodnocuje a kontroluje úspěšnost ústupu parodontitidy.

Další fází léčby je vlastní specializovaná péče ze strany parodontologa. Podle závažnosti postižení nasazujeme odpovídající léčbu. Léčba může být konzervativní, chirurgická nebo probíhat například formou fotodynamické terapie.Po aktivní fázi léčby následují pravidelné kontroly u parodontologického specialisty, na které si klienty zveme obvykle zhruba čtyřikrát ročně.

Objednejte se k nám!

Máte dotaz nebo se chcete objednat? Spojte se s námi přes formulář, telefon nebo e-mail. Rádi vám pomůžeme.
+420 225 990 990
Zavolejte nám.

Kdo se o vás postará?

MUDr. Kateřina Simpson Vedoucí lékař Karlín
Přijímá klienty
  • Parodontologie
  • Analgosedace a celková anestezie

Ceny našich služeb

Konzultace se specialistou parodontologie 2.700 Kč Poptat
Hloubkové čištění Deep Scaling od 3.200 Kč Poptat

Spolupracujeme